הפסאז׳ בשדרות

08-6819191

ההיסטוריה של ההמבורגר

מסעדת המבורגר - הפסאז׳ בשדרותההמבורגר נחשב כמזון האהוב על אמריקה, וכיום אחד ממאכלי הבשר הפופולריים בעולם כולו. מקדונלד'ס מוכרת ברחבי העולם 75 המבורגרים בשנייה! אז מאיפה בדיוק הגיע כריך הבקר הטעים הזה?

אולי שמעת שהמבורג, גרמניה היא ביתו של ההמבורגר הראשון. בעוד שההשראה להמבורגר אכן הגיעה מהמבורג, מושג הכריך הומצא הרבה יותר מאוחר. במאה ה -19, בשר בקר מהמבורג גרמניה עבר תהליך טחינה ושולב עם שום, בצל, מלח ופלפל, בצורת קציצות (ללא לחם או לחמנייה) כדי ליצור סטייקים מהמבורג.

ההמבורגרים המוקדמים הללו נחשבו לגורמה והיו יקרים למדי בהתחשב באיכות הבקר של המבורג. כשהחלו המהגרים הגרמנים להגיע לניו יורק ושיקגו, רבים התפרנסו מפתיחת מסעדות. בתפריטים היו סטייקים מהמבורג בגרסה אמריקאית. לעתים קרובות זו הייתה המנה היקרה ביותר בתפריט.

במהלך המהפכה התעשייתית, לעובדי המפעל הוגש סטייק המבורג מעגלות מזון. הם התבררו כקשים לאכילה בעמידה, ולכן טבח יצירתי אחד הכין את קציצת הבשר בין שתי פרוסות לחם, והכריך של המבורג נולד, אבולוציה שהעצימה את הפופולריות של אוכל זה בכל רחבי העולם.

במהלך השנים הפכו המבורגרים לסמל של המטבח האמריקאי, אם כי הם אהובים בכל העולם. הם מגיעים במספר זנים, ואף ניתן להכין אותם בסגנון צמחוני. עם זאת, הגרסה המועדפת ביותר היא המבורגר הבקר המסורתי. למעשה, ההמבורגר כה פופולרי, שהספקת בשר בקר הופכת לאתגר מדעי בעולם כולו.

ההמבורגר הוא כה פופולרי שכל שנה ב-28 למאי חוגגים את יום ההמבורגר הלאומי.

בישראל הופיע ההמבורגר בשנות ה-60 המאוחרות והפך עם השנים למאכל אהוב במסעדות מהירות ויוקרתיות כאחת.

מסעדת המבורגר איכותית בדרום הארץ

ברוכים הבאים למסעדת ההמבורגרים שלנו! אנחנו מציעים מגוון רחב של המבורגרים טעימים עם המרכיבים הטריים ביותר.

מסעדת הפסאז' בשדרות מכינה ומגישה את ההמבורגר הטוב ביותר בדרום הארץ

המסעדה כשרה מגישה ארוחות צהריים וערב, כולל מנות ראשונות כמו חציל בתנור, כרובית, ונתחי עוף. מנות עיקריות הכוללות המבורגרים מבשר בקר, טלה, אנטריקוט, והמבורגר טבעוני. סנדוויצ׳ים מעולים, ותוספות שונות הכוללות צ׳יפס, טבעות בצל, סלטים ומנות אחרונות. המסעדה גם מספקת שרותי משלוחים לכל האזור.

טיפים להכנת המבורגר עסיסי.

דילוג לתוכן